KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
FEL
LE


Megosztás
 

 Szent Patrik katedrális

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
✗Hírnév : 0
✗Képesség : víz alapú fantazmagória
✗Fajom : arkangyal
SPREAD UR WINGS : Szent Patrik katedrális Large
Gabriel


God gave a life for us....

Gabriel
God gave a life for us....

Szent Patrik katedrális Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szent Patrik katedrális   Szent Patrik katedrális EmptyPént. Okt. 18, 2013 6:16 pm

Lily & Gé

Egy egyszerű bólintás...
Ennyi lesz jussa megerősítésül a visszakérdésre, miközben szinte felkínálom a rólam leolvasható információkat a lábaim kinyújtásával - nyúlánk testalkat, nem rendszeres sportról árulkodó.. hosszúkás fejforma, hosszabbra hagyott hajzat, amiből talán minimális szertelenségre lehetne következtetni.. de a legfontosabbak a mindent tudó mélybarnák. A külsőm többi részéről detektív szimattal volna lehetséges levonni a felvett forma apró szegmenseit. Papírlap okozta vágás az ujjakon - sokat olvas... Egyszerűbb öltözék, sokat hordott nadrág, elhasználódott cipő - nem veti fel a pénz, kényelemre törekszik... Vékony sáv a hajban, halvány nyomódás az orrnyeregnél - szemüveget visel... Vagy a kampóként hajló ujjak - pótcselekvésként tördeli őket... akárcsak most, finoman.
Az érkező kérdés, pedig mosolyt mímel arcomra. Egy szekundára elemelem tekintetem, a lenti fák sötét lombozatát kémlelve, míg az első szó hangjait formálom.
- Valami olyasmi. - ingatom meg kicsit üstököm, mielőtt folytatnám. - ...de mégsem igazán. - vonom meg vállam amolyan nemtörődöm módon. Ajándékkal jöttem is meg nem is, adtam választ meg nem is.
- Csak kért, hogy fél szemmel figyeljelek. - érkezik egy őszinte kaffantás, amit tekintetem mélysége is nyomatékosít Lily számára, ha nem keres más fókuszpontot lélektükreivel. A következő kérdése azonban több szempontból is elgondolkodtatónak nevezhető. Ki vagyok én és hogyan ismertem? Nehéz megfogalmaznom mindkettőt, ám az igazság csúfosan eltusolt mivoltának köszönhetően egyszerűbb dolgom akad a feleletadással.
Ki vagyok...?
- Nevezhetem magamat a védencszomszédjának is, ha akad ilyen kifejezés a köreinkben... békés kollégaviszony, olykor egy-egy laza beszélgetéssel egybekötve. Néha ez változott. - tördelem furcsán a mondandómat, valahol rébuszokban beszélve a mondatok közti kohézió hiányának következtében. Mintha csak máshol járna az eszem, pedig ez nem igaz. Mély sóhajt hallatok, benedvesítem a szám.
- ...de nevezhetem a barátomnak is. Akinek lógok egy szívességgel. Veled. - bököm ki nemes egyszerűséggel, mintha az eddigi töltelékszöveg nem is hangzott volna el és olvadt vajon csúsztattam volna elébe a várt magyarázatot. „Igen, ezért vagyok itt…”
- És nem csak engem, magadat is megkíméled azzal, ha nem kezdesz bele a szokásos „de nekem nincs szükségem bébisziterre” önvédelmi frázisoktól. Nem vagyok az, te döntesz arról mit csinálsz... én csak szemmel tartalak, nem avatkozok közbe. - minden az ő kezében van. Nem szólok bele, nem cselekszem önkényesen, dehogy... van békésebb módszer, ami mégha a manipulációhoz is tartozik... meglehetősen pacifista és barátságos mindez ellenére.
Hümmentek. Bólintással egybekötve.
- Hallottam, de miért nem kérdezed erről őt? - teszem fel a nyilvánvaló kérdést, amit megtűzök egy ártatlan megjegyzéssel. - Kezdetben a népmesék is szájról szájra terjedtek. A másodkézből kapott információnak nem hiszem komoly hasznát vennéd. Vajmi keveset tudok én is. - tájékoztatom komoly mértékű árnyalással. Vannak dolgok, amikhez semmi közöm... én csak segítek az eldöntendő kérdésekben. Megoldással nem szolgálhatok, csak, ha kéri...
Vissza az elejére Go down
✗Hírnév : 1
✗Kor : 27
✗Fajom : Nephilim
SPREAD UR WINGS : Szent Patrik katedrális Tumblr_ma5szxT7wP1qkdght
Lilian Davis


Being Half Blood is my destiny...

Lilian Davis
Being Half Blood is my destiny...

Szent Patrik katedrális Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szent Patrik katedrális   Szent Patrik katedrális EmptyCsüt. Okt. 03, 2013 5:32 pm



& Lily


-Beszélgetni? -vontam fel a szemöldököm, miközben ujjaimmal némileg rendbe hozva zilált hajzuhatagom leengedtem a lábaim, és félig felé fordultam. Be kell, hogy valljam, felkeltette az érdeklődésem. Igyekeztem leplezni kíváncsiságom, és nem telibe végignézni rajta, de valószínűleg ez nem sikerült olyan jól. Úgy nézett rám, mintha pontosan tudná mit csinálok, mintha tudná, hogy a végigmérésével akarok valamiféle információhoz jutni. Fiatalnak tűnt, bár tudtam, ez egy angyalnál nem jelent sokat. Ha nem láttam volna micsoda, egészen jóképűnek, sőt mi több, barátságosnak tituláltam volna. Így viszont? A kétely és bizalmatlanság nem csillapodott bennem.
-Az apám küldött? Mert nem tudom elképzelni milyen más okból akarna egy angyal épp velem beszélgetni...-szegeztem neki nyíltan a kérdést. Jól tudtam, hogy apám mit akar...felnevelt, sokáig élt anyám mellett, így most már visszavágyik a mennybe. Talán újra felkereste a régi barátait, és utánam küldte ezt a srácot, hátha ő majd képes lesz rávenni arra, hogy ne kételkedjek tovább Isten igazságában? Vagy egyszerűen csak aggódik, amiért ez a második napja annak, hogy nem mentem haza?
Könnyű lett volna elszállni, magam mögött hagyni mindent, a szüleimet, a bátyámat és ezt a srácot. Csendre vágytam, távolságra, szabadságra...kár, hogy Isten elől nem lehet elbújni, bárhová is mennék, mindenhol utolérnének. Hamar el is vetettem magamban a menekülés opcióját. Reméltem, ha itt maradok, és csak a férfi szavaira figyelek, egy időre elfelejtem azt a szörnyűséget, amit megtudtam a tulajdon testvéremről.
-Ki vagy te és hogy ismerted apám? -ismételtem meg gépiesen a kérdéseit. Kíváncsi voltam rá, komolyan, de bármennyire is erőteljesen próbáltam, bármennyire is koncentráltam, nem tudtam kiverni a fejemből a jelenetet, amiben a bátyám és egy angyal megölése egyszerre szerepeltek.
-Apám visszamenne a mennybe. Tudsz erről valamit? -tereltem el a figyelmem Chrisről egy újabb, az idegenhez intézett kérdéssel. Szeretem az apám, és nem akarom őt elveszíteni. Ő úgy gondolja már felnevelt, de...sosem éreztem még magam annyira védtelen gyermeknek, mint most.
Felnéztem az égre, mintha csak átkot akarnék szórni az ott élőkre, majd visszafordítottam a fejem, hogy a mellettem ülő arcát fixírozva kiolvashassak valamit annak rezdüléseiből.



Vissza az elejére Go down
✗Hírnév : 0
✗Képesség : víz alapú fantazmagória
✗Fajom : arkangyal
SPREAD UR WINGS : Szent Patrik katedrális Large
Gabriel


God gave a life for us....

Gabriel
God gave a life for us....

Szent Patrik katedrális Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szent Patrik katedrális   Szent Patrik katedrális EmptyCsüt. Okt. 03, 2013 4:12 pm

Lily & Gé

Kétségtelen. Sértettség mutatkozik meg a hölgyeményen és ez részben mulattató látványnak minősíthető - a mellkas előtt összefonódó karok után főként. Ám nem, nem mosolyodom el piszkálóan, máris hellyel kínálom és odébb húzódom kissé, hogy valóban kényelmesen ülhessen le a vízköpő fejének búbjára.
Mikor már mindketten galambként gubbasztunk hallatom hangom másodszori alkalommal. Első ízben rosszalló hangszínnel, majd inkább elismerés fűszerezi szavaimat, amikor édesapját is szóba hozom. Az őszt nem is lenne értelme firtatnom, megosztanom vele, hogy hozzá hasonlóan személyemhez is közel áll, csak a hideg, csak azt nem szeretem benne, mikor a ruha alatt is megcsípi a bőrömet. A mustráló pillantást állom, mi több, segédkezve a műveletben nyújtom előre a lábamat, hogy mindkettő a levegőben lógjon és többet is láthasson „belőlem” Davis kisasszony. Akár még azt a kis részletet is, hogy a nadrágszáraim alja a fiatalok körében kedvelt szakadt-divatnak hódol...
- Na-na, erős szó az „akarni”. - követelőző és erőszakos. Fejcsóváló figyelmeztetésemmel erre világítok rá, ha jobban belegondol s ha mégse... Mindjárt megmutatom mennyire csak „szeretném”, barátságosabb módon. Bármennyire is hathat majd furcsának a többi tollas elvtárs viselkedését követően számára - mondhatni ilyen szempontból „különlegesnek” számítok közöttük...
- Csak beszélgetni szeretnék. Apád révén... - toldom meg kívánalmam röviden. - ...de csak, hogy tudd: van választási lehetőséged, ha nem szeretnél élni ezzel az opcióval. - a hangszínem magam után vonna egy vállrándítást, de nem moccan a szóban forgó testrészt. Semmi érdektelenség vagy flegmaság nem tükröződik rajtam ahogy felhúzom az egyik térdemet és megtámaszkodom rajta, félig Lily felé fordítva felső testemet a komfortos pozitúra felvevésének érdekében. Beszéd közben fontos a szemkontaktus - a nyakam folyton folyvást kitekerni ennek megtartásának végett, idővel eléggé kellemetlen következményeket von maga után.. mint például a szúrós tűhangya-zsibbadás.
- Viszont minden bizonnyal akadnak kérdéseid... - akadnak.. tudom, hogy vannak. Méghozzá Lily szemszögéből jogosak és miért is hagyná ki az alkalmat, hogy egy mennybélit zargasson velük...? Vagy egyszerűen tudásvágyát csillapítsa. Bármelyik benne van a pakliban, amit most a kezében tart és amiből épp most emeltem.
- Példának okáért: ki is vagyok én, hogy ismertem apádat...? - ajánlom fel ezt is, hajlandóságot mutatva a közreműködésre. Valamit valamiért, nemde?
Vissza az elejére Go down
✗Hírnév : 1
✗Kor : 27
✗Fajom : Nephilim
SPREAD UR WINGS : Szent Patrik katedrális Tumblr_ma5szxT7wP1qkdght
Lilian Davis


Being Half Blood is my destiny...

Lilian Davis
Being Half Blood is my destiny...

Szent Patrik katedrális Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szent Patrik katedrális   Szent Patrik katedrális EmptySzer. Okt. 02, 2013 5:49 pm



& Lily


Minél jobban elakartam vonatkoztatni a tegnap történtektől, annál élesebben kezdtek villogni a jelenetek a fejemben. Naiv dolog azt feltételezni, hogy sokan foglalkoznának velem, mégis úgy éreztem, mintha az egész világ, ég és föld összeesküdött volna ellenem. Nem vagyok egy tipikus drámakirálynő, ahogy olyan sem, aki látványosan szenved, vagy magára veszi a világ összes fájdalmát, ezért is jöttem el otthonról elég időt hagyva magamnak arra, hogy átgondoljak mindent.
Mikor szemembe tűnt a katedrálisnál lévő angyal sziluettje rögtön arra gondoltam, hogy jobb lenne visszafordulni, és egész más úti célt keresni magamnak. Végül úgy döntöttem nem hazudtolom meg magam azzal, hogy kvázi elmenekülök, ezért egyenesen a férfi irányába repültem, hogy kikerülve őt megpróbáljak helyet foglalni egy szimpatikusnak tűnő szobrocskán. Nem voltam gyors, így könnyedén elém kerülhetett, hogy épp amellett a hely mellett álljon meg, amit én is kinéztem magamnak. Küldtem felé néhány szúrós pillantást, és pár előre intézett szárnycsapás segítségével karba tett kézzel lebegtem előtte.
-Köszönöm. -vetettem oda közönyösen, majd odalibbentem, hogy összehúzott szárnyakkal helyet foglalhassak. Felhúztam a lábaim, kezeim átkulcsoltam rajtuk, és állam a térdeimre helyeztem. Nem szóltam egy szót sem, csak bámultam magam elé. Néhány másodperc erejéig átfutott az agyamon, hogy is nézhetek ki, valószínűleg, mint egy csapzott, szökött madárka. Ha nem éreztem volna azt a mérhetetlen űrt a mellkasomban, és nem lettem volna ennyire tanácstalan valószínűleg megmosolyogtatott volna ez a gondolat, de így...csak néztem a lassan mozgó felhőket, amik olykor olykor úgy tűnt keresztezik egymás útjait.
-Szeretem az őszt. -fűztem hozzá ennyit továbbra is a távolt pásztázva. Megfordult a fejemben, hogy el kéne tűnnöm, hogy valóban magam lehessek és eldönthessem mitévő legyek, de a szárnyaim olyannyira fáradtak voltak, hogy féltem, ha elindulok rövid úton a forgalom közepén találom magam széttrancsírozva, mint egy repülni nem tudó kis madárfióka. Ezt nem akartam megkockáztatni.
Már épp kezdtem örülni, hogy az angyal ezzel letudta a csevegést, és rájött, hogy nem vagyok ma túl felemelő társaság, mikor olyat mondott, amire, ha akartam volna sem tudtam volna nem fölkapni a fejem. Gyanakvóan tekintettem rá és vizsgáltam meg arcvonásait, hogy apám személyleírásaiból be tudom e azonosítani. Hát, nem sikerült...
-Mit akarsz? -tettem fel a szinte zsigerből jövő kérdést. Őszintén? Nem nagyon hiszek a véletlenekben, ahogy abban sem, hogy egy nyilvánvalóan a kilétemet ismerő angyal és én egy időben, egy helyen vagyunk.



Vissza az elejére Go down
✗Hírnév : 0
✗Képesség : víz alapú fantazmagória
✗Fajom : arkangyal
SPREAD UR WINGS : Szent Patrik katedrális Large
Gabriel


God gave a life for us....

Gabriel
God gave a life for us....

Szent Patrik katedrális Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szent Patrik katedrális   Szent Patrik katedrális EmptySzer. Okt. 02, 2013 4:43 pm

Lily & Gé

Egyre csak lassul a közeledő angyalszármazék repülési sebessége...
Fekete bogár leskelődik szemem sarkában, hátha megpillantja perifériája szélén az ifjú alakját, végül utánafordítom tekintetem. Idegenként mérem végig tetőtől talpig az aranybarna párommal, nem lépve ki a szerepemből egyetlen szekundára sem. Íriszeim nem tükröznek véleményt, sugallnak ellenszenvet vagy nézik le a „sárvérűt”, aki rossz csillagzattal rendelkezik bánatára. Hallgatagon figyelem szándékának kinyilvánítását és eresztem útjára, de nem terelődik újabb objektumra érdeklődésem. Helyemről nem moccanok azonnal, csak abban a percben, mikor bizonyossá válik számomra is: ugyanazt a helyet szemelte ki, mint amit én nem is oly` régen.
Erősebb szárnycsapás töri meg a halk nyüzsgést sűrű fátylát és enged azon a résen átszökni, hogy seperc alatt ott teremjek a bájosan mufurcnak látszó teremtés mögött - csak rövid időre. A következő momentumot egy éles kanyar megtétele tölti ki, amellyel elébe kerülök és a kipécézett ülőhely mellé érkezem. Nem foglalom az övét, veheti kéretlen gesztusnak is, hogy meghagyom a számára, ugyanakkor piszkálhatja is a csőrét miért nem oroztam el előle és nem-e bújhat meg gúnyolódás tettem mögött - az ő döntése melyiket választja a lehetőségek közül, a kimondatlant nem nehéz félreérteni, sőt. Már-már kínálkozik, mint az utolsó burgonyaszirom a chipses zacskó alján.
Amint a lábam stabil pontra ér, bal szárnyammal jelzem a helylehetőséget a tollas kolleginának. Jöjjön csak, fogadja el az invitálást. Arcomra ekkor mosoly költözik, féloldalas, gyöngyfog villantós.
- Pont ezt néztem ki én is.. de legyen a tied. - nem, mint kegyet vetem elé. Nem a nagylelkűségemet mutatom meg vele, ó, dehogy... Összehúzom a puha borítású szárnyakat s amint térdeimre kényelmesen feltámasztom karjaimat - eltűnik a két fehérség. Feleslegesek ilyenkor.
- Piszok csípős ez az októberi éjszaka. - szisszenek fel fejemet csóválva. - Persze akad itt csípősebb annál, ha apád habitusa dominál benned... - húzom el orra előtt a mézes madzagot, hogy eszébe se jusson azonnal elröppenni fürge kolibri módjára. Nem hinném csakúgy leülne mellém. Ezüst tálcán szolgálok neki hát indokkal miért is volna rossz idea távolabb ereszkedni rá a katedrális egyik kőcsipkéjéra.
Sokat mondón, tudálékosan csillognak szemeim. Meglehet provokálónak hathat, hogy én tudok róla valamit, talán ismerem is, míg ő most lát életében először - nem ez volna az első eset a történelem folyamán. Türelmesen dobolok ujjaimmal arra várva, hogy idecsüccsen, netán kérdést intéz hozzám vagy pulykamód felfújja magát.. kíváncsian várom.
Vissza az elejére Go down
✗Hírnév : 1
✗Kor : 27
✗Fajom : Nephilim
SPREAD UR WINGS : Szent Patrik katedrális Tumblr_ma5szxT7wP1qkdght
Lilian Davis


Being Half Blood is my destiny...

Lilian Davis
Being Half Blood is my destiny...

Szent Patrik katedrális Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szent Patrik katedrális   Szent Patrik katedrális EmptySzer. Okt. 02, 2013 3:39 pm



& Lily


Próbáltam csak a repülésre összpontosítani. Nem volt pontos úti célom, egyetlen dolgot akartam: felejteni. Nem mentem haza múlt éjjel. Képtelen lettem volna a szüleim elé állni. Én csak...megakartam lepni Christ azzal, hogy suli után beugrom hozzá. Előbb akartam odaérni, mint ő, ezért úgy döntöttem repülök, és az erkélyen keresztül megyek be. Mivel ő maga adott kulcsot, nem jelentett volna gondot kimagyarázni, hogy mit is keresek a tetőtéri luxuslakosztályban. Chris jól menő ügyvéd, ezért megengedhette magának a csodaszép otthont. Már csak ezért is imádtam nála lenni, azzal együtt persze, hogy minden idő, amit együtt töltöttünk értékes kincs volt a számomra. Egy dolgot viszont nem kalkuláltam bele a nagy tervbe : mi van, ha nem csak nekem vannak súlyos titkaim?
Fogalmam sincs mennyi időt töltöttem a levegőben. Éjszaka a város utcáit jártam, úgy éreztem sehol nincs maradásom. A gondolataim csapongtak, az egyetlen megoldásnak a repülést láttam, hát felszálltam a magasba. Próbáltam kiszellőztetni a fejem, de semmi értelme nem volt. Éreztem, ahogy a testemből száll ki az energia, a szárnyaim kezdtek megfáradni mégsem szálltam le. A sötétben már kisírtam magam, így a sós fájdalomnak már csak nyomai voltak láthatóak a szemeimben. Nem bírtam magamhoz térni, belül még mindig abban reménykedtem, hogy csak álmodom, perceken belül felébreszt az éjjeliszekrényemen lévő vekker, és annyi gondom lesz a nap folyamán, hogy bemenjek az óráimra. Többször is megcsíptem magam a legjobbakat remélve, de semmi nem történt. Ugyanaz a rideg valóság vett körül, mint ami akkor, amikor ijedten, dühösen, kétségbeesetten szálltam el Chris erkélyéről. Az agyam feldolgozta az információt, de a szívem  nem volt rá képes. Az nem lehet, hogy az ÉN bátyám vadász legyen, valaki, akitől a szüleim egész életemben óvtak. Most már tudom, miért kérte, hogy mindig jelentsem be, ha nála akarok tölteni egy kis időt, félt, hogy kiderül a kis titka, a titok, ami annyira megtörte. Ügyvéd...na persze. Épp csak azt felejtette el megemlíteni, hogy a bűnösök védelme mellett hobbiból angyalokat öl a lakásában. Hogy is mondják ezt? Rosszkor rossz helyen.
Úgy éreztem muszáj megpihennem, a szárnyaim kezdték felmondani a szolgálatot, ami  nem csoda, ennyi repülés, agyalás, és mászkálás után. A Szent Patrik katedrális felé vettem az irányt. Lelassítottam, mikor feltűnt, hogy nem csak engem vonzz a magasztos épület. Elhúztam a szám. Angyal...Biztos voltam benne, ugyanis apám azt mondta, hogy ha Nephilim van a közelemben, akkor valamiféle kellemes bizsergést kellene éreznem, most viszont ez elmaradt. Pontosan tudtam, hogy a mennyeiek hogyan vélekednek a magamfajtáról, ezért elgondolkodtam azon, hogy tovább menjek e, végül úgy döntöttem nem hátrálok meg. Néhány méterre az angyaltól megtorpantam, pár másodpercig elidőzött rajta a tekintetem, de mutatva, hogy nem akarok bajt inkább csak kikerültem, hogy egy vízköpőn foglalhassak helyet. Fáradt voltam, csalódott, dühös és tanácstalan, az utolsó dolog, ami most hiányzott, az egy "telivér" undor teljes pillantása volt.



Vissza az elejére Go down
✗Hírnév : 0
✗Képesség : víz alapú fantazmagória
✗Fajom : arkangyal
SPREAD UR WINGS : Szent Patrik katedrális Large
Gabriel


God gave a life for us....

Gabriel
God gave a life for us....

Szent Patrik katedrális Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szent Patrik katedrális   Szent Patrik katedrális EmptySzer. Okt. 02, 2013 2:49 pm

Lily & Gé

Egy, talán két órája követtem észrevétlenül a makrancos kisasszonyt hangtalanul suhanó gyöngybagoly képében, míg tíz perccel ezelőtt az egyik háztető biztos árnyékában újabb alakot nem öltöttem magamra. Csak szemmel tartottam, de a röpte megkezdése egészen más formát kíván - egy bojtfüles a levegőben tartózkodó számára is szokatlan jelenségnek hat, ha ügyesen kiszúrják. Párját, pedig nem ritkítja a mellé csapódó társ. Ezen az estén legalábbis nem...
Fejben hamar realizáltam melyik alak volna a legjobb, egy olyan, melyet magához közelinek érezhet.. mely nem ijeszti meg egészen. Egyszerű egyetemista vonásai tükröződtek arcomról, a nagyjából száznyolcvan centis magasság és nyúlánk alkat kellően békés külsőt kölcsönöz a kölyökképűséggel karöltve. A csokoládébarna, félhosszú tincsek, pedig rendezetlen madárfészekként ültek meg üstökömön - tipikus: hanyag lezserség. Kopott farmernadrág, converse tornacsuka, egy vastagabb barna pulóver képezik öltözékem részét és láthatóan nincs is nálam egyéb, legfeljebb a zsebeim egyikében lehet. Pénz, iratok, mobiltelefon - csak a szokásos dolgok, amik az átlagos külcsín kereteibe beleférnek.
Tudom merre száll. Nem vagyok rest elébe vágni, a „légútját állni” valamivel odébb a katedrális parkosabbik oldalánál. A vékonyka kiszögellést véve kiszemelt helyemül, hogy majd egyszer oda szállok le, de annak még nincs itt az ideje. Puha szárnysusogás töri meg a fenti magaslatok csendjét, az emberek nem láthatnak, most egyszerű angyal képében teszek jelenést. Egyszerűben, valóban. Előrecsapással állítom meg magam a levegőben, hogy lassú mozdulatok segítségével tarthassam magam egy helyben, minimális fel-le mozgást végezve mindeközben. Messziről azt hiheti Lily, hogy az épületet bűvölöm és ez részint igaz. Szemeim a kőművesek munkáin pihen, fejemben egy pillanatra megfordul a Pietà márvány drapériájának egy részlete, de agyam csakis egyetlen dolog végett kattog - mikorra ér ide a lány, mutatkozik-e vagy kénytelen leszek én észrevenni és megtenni az első lépést...?
Hamarosan kiderül.
Én nem sietek, időm akár a tenger és ebben egy cseppnyi túlzás sincsen az én szemszögemből tekintve a dolgot. Ezt a rövid - tengernyi - intervallumot, pedig a szívesség teljesítésére fordítom. S, hogy miért nem utasítottam el barátom kérését? Egy tiszavirág szárnyainak bontogatása mindig is érdekes jelenség, az én szememben, pedig csak egy dolog meghatározó: a hús...
Vissza az elejére Go down
✗Hírnév : 0
SPREAD UR WINGS : Szent Patrik katedrális Joseph-morgan-051713687756490623
Demetrius Baltimore


Evil is made, not born...

Demetrius Baltimore
Evil is made, not born...

Szent Patrik katedrális Empty
TémanyitásTárgy: Szent Patrik katedrális   Szent Patrik katedrális EmptyKedd Okt. 01, 2013 5:02 pm

Letérdelt az oltárhoz, remegő kézzel gyertyát gyújtott, s szájához emelte a keresztet az oltárról, hogy megcsókolja.
- Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy,
Szenteltessék meg a te neved..-
Acélos csattanás hallatszott a katedrális ajtaja elől, szava rövid időre elakadt, tekintete a megremegő gyertyalángok sokaságára futott.
-Jöjjön el a te országod,
Legyen meg a te akaratod,
Miként a mennyben, úgy a földön is...-
Hangos döndüléssel csapódott be a hatalmas bejárati ajtó. Lassú, nehéz léptek közeledtek az imádkozó alak felé. Sápadt fehér homlokán lassú izzadtságcsepp futott végig. Tudta, itt a vég.
Mindennapi kenyerünket
add meg nekünk ma..-
Seregnyi kivehetetlen hangfoszlány, rémült suttogás közeledett felé, ahogy a kivégző tovább közeledett. Léptei nyomán dübörgött a templom köve, mintha nehéz páncélos közelítene. alakját árnyak övezték, kik az oszlopok mellett elfolyva sorra oltották el a gyertyákat, sötétségbe borítva Isten házát.
-És bocsásd meg vétkeinket,
Miképpen mi is megbocsátunk
az ellenünk vétkezőknek...-
Megállt a háta mögött. Hallani lehetett lassú légzését, s szinte már fülében hallotta a folytonos suttogást. Egyedül az oltár gyertyái világítottak már a katedrálisban.
Remegő ajkakkal keresztet vetett, behunyta szemét, s lassan felegyenesedve megfordult, az utolsó sorokat befejezve -És ne vígy minket kísértésbe,
De szabadíts meg a gonosztól.-

Ahogy az utolsó szó elhagyta száját, sötét erő szakította át mellkasát. Elfojtott nyögés csúszott ki ajkai közt, s fájdalom torzította el arcát. Hunyorogva nézett az előtte álló rettenetes sötét alakra, s küzdve a fájdalommal megkérdezte -Miért? Miért nem vethetünk ennek a háborúnak..véget?-
Újabb fekete láncok szúrták át testét, egészen a falhoz szögezve őt. Fájdalmában vergődve megpróbált eddig elrejtett szárnyaival csapkodni, reménytelenül küszködve az életért.
Demetrius elmosolyodott -Épp azt csinálom.- majd csavart egyet a testen, az megfeszült utoljára, s nem mozdult többé. Megfordult, és ahogy jött, távozott: árnypáncélját levedlette, s fekete szárnyain otthagyta a katedrálist.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




Szent Patrik katedrális Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szent Patrik katedrális   Szent Patrik katedrális Empty

Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal
 

Szent Patrik katedrális

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Heaven :: varoskozpont-